Nie będzie zmiany prezesa Volkswagena

opublikowano: 06-12-2021, 18:54

Herbert Diess pozostanie na stanowisku prezesa Volkswagena, bo udało się rozwiązać konflikt, który miał z radą pracowniczą, informuje Reuters powołując się na źródła zbliżone do sprawy.

Informator agencji ujawnił, że do zarządu wejdzie Ralf Brandstaetter, szef marki Volkswagen. Diess ma bardziej skupić się na strategii koncernu.

Herbert Diess, fot. Bloomberg
Herbert Diess, fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że konflikt między prezesem a radą pracowniczą Volkswagena zaostrzył się we wrześniu kiedy Diess zaczął sugerować możliwość zwolnień w związku z wysokimi kosztami transformacji na napęd elektryczny. Potem mówił m.in. o konieczności zwiększenia wydajności przez koncern jako przykład stawiając amerykańską Teslę.

Reuters zwraca uwagę, że konflikt między prezesem a przedstawicielami pracowników ciążył na pracach nad pięcioletnim planem inwestycyjnym Volkswagena, który rada nadzorcza ma omawiać w czwartek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane