Nie będzie zwolnień w Termowencie

PAP
opublikowano: 09-02-2010, 16:01

Radomska spółka Termowent Polska, produkująca wentylatory i aparaty grzewczo-wentylacyjne, wycofała się z zamiaru zwolnienia grupowego prawie całej załogi. Firma ma nowe zamówienia - poinformował PAP we wtorek członek zarządu Termowentu Łukasz Molenda.

Niepokojące doniesienia o zwolnieniach w firmie i o groźbie likwidacji zakładu w Radomiu pojawiły się w ostatnich dniach w lokalnej prasie.

Molenda potwierdził, że w połowie stycznia do radomskiego urzędu pracy zgłoszono zamiar zwolnienia grupowego 41 osób, a więc większości pracowników - głównie fizycznych. Jednak - według niego - ze względu na nowe zamówienia, które otrzymała firma na dwa miesiące, zwolnień w najbliższym czasie nie będzie.

Molenda dodał, że ma nadzieję, iż także wiosną, kiedy rośnie pobyt na wyroby Termowentu, pracownicy będą mieć pracę.

Termowent jest producentem wentylatorów, aparatów grzewczo-wentylacyjnych oraz przepływowych przeciwprądowych wymienników ciepła. Wyroby te znajdują szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle hutniczym, energetycznym, papierniczym, spożywczym i chemicznym.

Termowent Polska należy do grupy Wolfram. Mniejszościowym udziałowcem spółki jest Skarb Państwa.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane