"Nie będziemy zadłużać się ponad miarę"

Tadeusz Markiewicz, Lubin
opublikowano: 20-07-2009, 17:49

Kontynuacja działań efektywnościowych – to  główne zadanie, jakie stawia przed sobą Herbert Wirth, nowy prezes KGHM.

Jaki kurs obierze Polska Miedź pod Pana rządami?

- Absolutnie najważniejszą jest kontynuacja projektów efektywnościowych. Musimy starać się racjonalizować koszty. Musimy mieć parcie na ich obniżkę. W czasach światowego kryzysu to kluczowa sprawa.

- Jak będzie wyglądać KGHM za trzy lata, kiedy będzie się kończyć Pana kadencja?

- Chciałbym, żeby to była spółka mniej podatna na czynniki zewnętrzne. Kryzys jeszcze potrwa, a my musimy utrzymać w tym czasie płynność. Będziemy prowadzić konserwatywną politykę finansową. Zadłużanie się ponad miarę na cele nie związane z podstawową działalnością jest wykluczone.

- Co z Polkomtelem?

- Ten udział, który obecnie mamy w Polkomtelu, jest wystarczający i nie zamierzamy go zwiększać. Większym problemem jest Dialog. Kluczowym celem powinno być znaczące rozszerzenia bazy klientów. Dopiero po tym będziemy się zastanawiać, co zrobimy z telekomem. Zastanawiamy się także, jak zrestrukturyzować Hutę Legnica. Dziś już widać, że ze względu na obostrzenia unijne związane z emisją gazów jak najszybciej musimy przystąpić do budowy pieca zawiesinowego w Głogowie. Legnica mogłaby się stać wtedy hutą złomową. Musimy zbudować więc sieć, który zapewni do niej wsad. Obiecuję, że nie zapomnimy o aspekcie społecznym. W tej chwili w zakładzie w Legnicy pracuje 1000 osób. Jeśli ten zakłada stanie się hutą złomową, nie będzie potrzeba aż tylu miejsc pracy. Tym osobom, które nie będą mieć zajęcia w hucie, na pewno przedstawimy ofertę pracy w grupie.

- Co z inwestycjami zagranicznymi?

- Przyglądamy się projektom na różnym etapie. Na gotowe raczej nas nie będzie stać.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Lubin

Polecane