Nie jest zerem

Jacek Zalewski
opublikowano: 05-01-2007, 00:00

Przyznawany przez tygodnik „Wprost” tytuł Człowieka Roku 2006 odebrał wczoraj minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Kolegium redakcyjne corocznie wybiera osobę, uznaną za wywierającą największy wpływ na polską rzeczywistość. Goście wczorajszej gali w stołecznym hotelu Sofitel Victoria powszechnie jednak komentowali, że w odróżnieniu od przyznawanych również pod szyldem „Wprost” dość niepokornych Nagród Kisiela — poprawność polityczna Człowieka Roku czasami okazuje się wręcz niesmaczna.

Na przykład uhonorowanie Jarosława Kaczyńskiego za podwójne zwycięstwo wyborcze w roku 2005 — parlamentarne i prezydenckie (jego brat Lech nie miał wątpliwości) — nie podlegało jakiejkolwiek dyskusji. Ale w roku 2006 już nie było takiego faworyta i postawienie przez „Wprost” akurat na Ziobrę ocenione zostało jako bardzo niski ukłon wobec aktualnej władzy. No cóż, minister prowadzi działalność, która profilowi tego akurat tygodnika jest bliska od wielu lat.

W każdym razie aktywność, w znacznym stopniu medialna, Zbigniewa Ziobry na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości dowiodła, że z pewnością nie jest on „zerem” — jak to ocenił były premier Leszek Miller w słownej utarczce obu polityków podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą do spraw Rywingate.

Gośćmi uroczystości byli prezydent Lech i premier Jarosław Kaczyńscy. W żarliwym wystąpieniu laureat złożył hołd obu swoim politycznym szefom. Nam pozostaje tylko pomarzyć, że tytuł Człowieka Roku może kiedyś znowu trafi do polityka, który położy zasługi dla polskiej gospodarki. Na liście laureatów z minionych lat tacy się znajdują…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu