Nie przegap w czwartek, 25 sierpnia!

DI, PAP
24-08-2011, 21:38

 

GIEŁDA

DOMDEV - GPW - Publikacja skonsolidowanego rozszerzonego raportu za I półrocze 2011 roku.

EMPERIA - GPW - Dzień ustalenia prawa do dywidendy 2,63 zł na akcję.

LOTOS - GPW - Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2011 roku.

TAURONPE - GPW - Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2011 roku.

MAKRO

Japonia - Zagraniczne inwestycje w obligacje japońskie - 20 Sierpnia

Japonia - Zagraniczne inwestycje w akcje japońskie - 20 Sierpnia

Japonia - Japońskie inwestycje w zagraniczne obligacje - 20 Sierpnia

Japonia - Japońskie inwestycje w zagraniczne akcje - 20 Sierpnia

Wielka Brytania - CBI Sprzedaż detaliczna - Sierpień

Kanada - Średnie tygodniowe zarobki - Czerwiec

USA - Nowozarejestrowani bezrobotni - 20 Sierpień

Kanada - Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym M/M - Czerwiec

USA - Zapasy gazu ziemnego

ŚWIAT

TRYPOLIS - Dalsze doniesienia z Libii, gdzie powstańcy deklarują, że zwolennicy Muammara Kadafiego utracili kontrolę nad 95 procentami kraju. Szef Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Abdel Dżalil obiecał amnestię każdemu, kto zatrzyma lub zabije Muammara Kadafiego. Za pojmanie dyktatora wyznaczono też 1,3 mln USD nagrody. Rada Bezpieczeństwa ONZ zapewne jeszcze w tym tygodniu będzie głosowała nad rezolucją, odblokowującą miliardy dolarów libijskich aktywów, zamrożonych w ramach sankcji przeciwko reżimowi Kadafiego. Projekt rezolucji został przygotowany przez Francję, USA i Wielką Brytanię.

W Mediolanie premier Silvio Berlusconi spotka się o godz. 12.30 z Mahmudem Dżibrilem z Narodowej Rady Libijskiej, który przyjeżdża do Włoch z Paryża. Rzym ma nadzieję na potwierdzenie przez pokadafijską Libię swej roli uprzywilejowanego partnera gospodarczego Trypolisu, zwłaszcza w branży naftowej. W Stambule wysokiej rangi dyplomaci z grupy kontaktowej ds. Libii spotkają się o godz. 13.30, by omówić sytuację w tym kraju. Przemówienie wygłosi turecki ministera spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

HAGA - Przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK) mowy końcowe stron w procesie kongijskiego dowódcy Thomasa Lubangi, oskarżonego m.in. o wykorzystywanie dzieci do walki przeciwko mniejszościom etnicznym w czasie wojny w latach 1998-2003. Lubanga, założyciel i przywódca Związku Kongijskich Patriotów Hima (UPC) we wschodnim regionie Demokratycznej Republiki Konga, Ituri, nie przyznaje się do winy.

HAGA - Przed ONZ-owskim trybunałem ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii przesłuchanie w sprawach proceduralnych byłego dowódcy Serbów bośniackich gen. Ratko Mladicia (godz. 14.30).W zeszłym tygodniu 69-letni Mladić przeszedł operację przepukliny. Generał jest oskarżony o ludobójstwo w związku z wymordowaniem przez siły Serbów bośniackich ponad 8 tysięcy muzułmańskich mężczyzn i chłopców w Srebrenicy w 1995 roku. Postawiono mu również zarzuty, dotyczące zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości w czasie wojny bośniackiej z lat 1992-1995. Mladicia, który ukrywał się przez 16 lat, aresztowano w Serbii w maju bieżącego roku.

PEKIN - Francuski prezydent Nicolas Sarkozy składa wizytę w Pekinie, gdzie spotka się z prezydentem Chin Hu Jintao (godz. 11).

MOSKWA - Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il kontynuuje wizytę w Rosji.

ADDIS ABEBA - W stolicy Etipii szczyt Unii Afrykańskiej poświęcony pomocy dla głodujących w Somalii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Nie przegap w czwartek, 25 sierpnia!