Nie tylko Faktoring

Materiał partnera: Idea Money
opublikowano: 24-02-2016, 22:00

Firma Idea Money SA specjalizuje się w usłudze faktoringu, windykacji należności i wspieraniu swoich Klientów w monitoringu i zarządzaniu wierzytelnościami. Nasza kompleksowa oferta skierowana jest praktycznie do wszystkich branż, Idea Money wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem wszędzie tam, gdzie prowadzona jest sprzedaż z odroczonymi terminami płatności — tam gdzie jest faktura tam jest też miejsce na usługi Idea Money!

Wyróżniające ofertę Idea Money wśród innych faktorów jest na pewno możliwość realizacji potrzeb w zakresie poprawy płynności finansowej Klientów bez względu na skalę ich działalności. Z usług faktoringowych czy windykacyjnych w Idea Money może skorzystać praktycznie każda firma realizująca w udokumentowany sposób swój obrót handlowy i bez względu na wielkość przychodów czy okresu funkcjonowania na rynku. To, co kiedyś było dostępne tylko dla dużych firm z długa historią działalności, staje się dzisiaj dzięki Idea Money dostępne nawet dla mikroprzedsiębiorstw czy nowopowstałych firm! W ofercie posiadamy zarówno tradycyjny faktoring niepełny, wierzytelnościowy, ale także faktoring odwrotny, dłużny, a nawet faktoring pełny z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta! Dynamicznie rozwijaną i coraz bardziej popularną usługą jest też prowadzonaprzez Idea Money windykacja należności na zlecenie Klienta!

Idea Money proponuje, w zależności od potrzeb Klientów, elastyczne formy zawierania i funkcjonowania umów faktoringowych. Oprócz tradycyjnych umów opartych o finansowanie zaakceptowanych przez faktora wierzytelności (Faktoring niepełny — Globalny, przy wielu kontrahentach, bądź niepełny — Pojedynczy, jeżeli klient chce zgłosić tylko jedna konkretną fakturę do finansowania), Idea Money oferuje także

Abonamentowe usługi faktoringowe, gdzie Klient sam decyduje ile i od których kontrahentów przedłoży faktury do wykupu. Bardzo popularną i elastyczną formą jest jedna umowa łącząca faktoring wierzytelnościowy i dłużny — to innowacyjny na krajowym rynku produkt Idea Płynności, gdzie Klient korzysta z jednego limitu w ramach którego ma możliwość finansowania faktur należnościowych oraz tych wynikających ze zobowiązań kosztowych Klienta i to bez ograniczania proporcji tych limitów (możliwość wykorzystania100% limitu zarówno na finansowanie należności jak i zobowiązań).

W ofercie posiadamy również unikalne produkty skierowane do konkretnych branż, tak jak np. Agro Faktoring — ten produkt uwzględnia specyfikę funkcjonowania rynku produkcji i handlu wyrobami rolno spożywczymi.

Oprócz faktoringu Idea Money oferuje również usługi windykacyjne na zlecenie Klienta — to kolejna innowacyjna usługa

finansowa w ramach której Idea Money korzystając ze swoich doświadczeń pomaga przywrócić płynność finansową. W ramach tej usługi Klient ma możliwość przekazania do Idea Money przeterminowane wierzytelności, wobec których podejmowane są kompleksowe działania zgodnie z ustaloną wcześniej z Klientem strategią windykacyjną, obejmujące w szczególności: kampanie telefoniczne, sms-owe, e-mail, przelewy windykacyjne oraz monity pisemne — informacyjne, wezwania, propozycje ugód. Jeżeli te działania nie dadzą pożądanegorezultatu możliwe jest także wpisywanie za pośrednictwem Idea Money dłużników do rejestrów — KRD, Big info monitor. Do dłużników jest kierowany windykator terenowy celem podjęcie bezpośrednich negocjacji. Ostatnim etapem windykacji jest skierowanie sprawy do sądu, a następnie do komornika celem przeprowadzenia egzekucji.

Dzisiaj Idea Money jest niekwestionowanym liderem na rynku faktoringowym dla mikroprzedsiębiorstw, ale ambicją naszej spółki jest przede wszystkim rynek średnich przedsiębiorstw i korporacji. Mamy ogromny potencjał w postaci doświadczonych Analityków i Handlowców, realizujemy z sukcesem transakcje od 10 tys zł do 20 mln!

Przewagę konkurencyjną usług finansowych Idea Money buduje również fakt iż jesteśmy częścią grupy finansowej Idea Banku. Tym samym nasi Klienci faktoringowi w łatwy i transparentny sposób mogą zapoznać się i aplikować o komplementarne produkty kredytowe czy inwestycyjne Idea Banku, pakiety księgowe oferowane przez TaxCare czy leasing oferowany przez bardzo dynamiczna spółkę Idea Leasing.

TOMASZ GĄSIOROWSKI, dyrektor Departamentu Sprzedaży

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: Idea Money

Polecane