Czytasz dzięki

Niecodzienny komunikat z Wojasa

opublikowano: 05-08-2019, 07:18
aktualizacja: 05-08-2019, 10:37

Wojas zadał w komunikacie bieżącym pytanie, kto udostępnił jednemu z akcjonariuszy tajne informacje i w czyim on działa interesie?

Chodzi o spółkę Qilin Holding sp. z o.o., której reprezentant na walnym zgromadzeniu, które odbyło się 19 lipca tego roku, zadawał zarządowi Wojasa pytania, które - w ocenie spółki - sugerują, że podmiot ten ma informacje ściśle chronione przez spółkę i które nie były one udostępnione w materiałach dla akcjonariuszy. W

"Wyżej podniesiony stan rzeczy może wskazywać na współdziałanie ww. akcjonariusza z wiadomym temu akcjonariuszowi innym podmiotem, nie będącym akcjonariuszem Wojasa, który pojawia się w pytaniach tegoż akcjonariusza"- uważa zarząd Wojasa, który sugeruje, że celem tych działań nie jest realizowanie praw korporacyjnych, ale inny cel "wiadomy temu akcjonariuszowi", co może wyczerpywać dyspozycję art. 5 kodeksu cywilnego.

Artykuł ten mówi o tym, że Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.

Zarząd obuwniczej spółki zadał w związku z tym pytanie, "kto udostępnił akcjonariuszowi te informacje oraz w czyim interesie akcjonariusz działa?".

Pytania akcjonariusza, dotyczące opisywanej w "PB" sprawy sprzedaży Chochołowskich Term, dostępne są w załączniku.

Pytania akcjonariusza do Wojasa

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane