Niedźwiedzie zdobywają przewagę

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 09-02-2011, 13:54

W przedsesyjnym handlu na giełdzie nowojorskiej lekką przewagę mają sprzedający po tym, jak wczorajsza sesja skończyła się nowym dwuipółletnim maksimum notowań.

Od początku roku wskaźnik S&P 500 zyskał 5,3 proc. i znalazł się wczoraj na poziomie najwyższym od czerwca 2008 r. Na dwie godziny przed otwarciem kontrakty na Dow Jonesa tracą 0,2 proc., a futures na Nasdaq i S&P 500 zniżkują o 0,3 proc.

Rynek czeka na wystąpienie Bena Bernanke. Inwestorzy spodziewają się, że szef Fed zapewni, że wart 600 mld USD program skupu aktywów będzie kontynuowany.

- Jeżeli Dow Jones w ciągu miesiąca zyskał 5 proc., to można oczekiwać pewnego wyhamowania. Inwestorzy mogą także wstrzymywać się z decyzjami do przemówienia Bernanke – komentował David Buik, strateg rynkowy BGC Partners.

O ponad 3 proc. w handlu w Niemczech rośnie kurs Disney. Światowy potentat branży medialnej podał, że zysk netto wzrósł w zakończonym kwartale o 54 proc., bardziej od prognoz. O półtora proc. zwyżkują notowania 3M. Spółka skupi akcje własne warte 7 mld USD, zwiększy również dywidendę o 5 proc.

Wcale nie gorzej powodzi się papierom Take-Two Interactive. Wydawca gry komputerowej “Grand Theft Auto” zapowiedział, że kwartalna strata sięgnie na akcję 40 – 45 centów, mniej niż oczekiwał do tej pory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane