Nieformalne spotkania integrują branżę

Radosław Górecki
opublikowano: 02-07-1999, 00:00

Nieformalne spotkania integrują branżę

Tegoroczne Targi Polski Rynek Nieruchomości, organizowane przez Unikat, odbyły się w Międzyzdrojach, a nie — jak poprzednim razem — w Warszawie. Organizatorzy po cichu liczyli, że dzięki temu zwiedzający nie opuszczą ich tak szybko. Najwięcej stoisk miały specjalne strefy ekonomiczne i gminy, czyli ci, którzy chcą do siebie przyciągnąć inwestorów. Z kolei przedstawiciele agencji nieruchomości nie przygotowali wielu wystaw, choć na targach byli obecni. Nawiązywali więc kontakty na okolicznościowych koktajlach. Na uwagę zasługiwał bardzo bogaty program wykładów, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

WARTOŚĆ TARGÓW: Uważam, że tego typu imprezy są potrzebne. Pozwalają one na zorientowanie się w tym, co dzieje się na rynku nieruchomości. Dodatkowo pojawia się wiele osób z zewnątrz, które są zainteresowane udziałem w tym rynku, dzięki czemu można nawiązać ciekawe kontakty — zauważa Paweł Kowalski, doradca ds. nieruchomości komercyjnych Biura Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami D.I.L.L.

NIE MOŻNA ROBIĆ WSZYSTKIEGO: Marcin Kapuściński, prezes zarządu Niezależnych Ekspertów Majątkowych (M.E.N.), twierdzi, że na rynku są jeszcze rzeczoznawcy, którzy pracując w urzędzie po godzinach wykonują wyceny i tracą w ten sposób swą wiarygodność.

NIE UCIEKNĄ: W tym roku targi specjalnie zorganizowaliśmy nie w Warszawie, lecz w Międzyzdrojach. Dzięki temu uczestnicy szybko od nas nie uciekną — uważa Aleksander Archutowski z działu sprzedaży Unikat Nieruchomości.

PROBLEM Z KOSZARAMI: Najmniejsze zainteresowanie nieruchomościami należącymi do wojsk byłego ZSRR dotyczyło kompleksów koszarowych. Liczymy tu na współpracę z władzami miast — mówi Henryk Jastrzębski z Agencji Mienia Wojskowego (na zdjęciu z Agnieszką Sidor).

INWESTORZY SPIESZCIE SIĘ: Ryszarda Jagodzińska, promotion manager Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, twierdzi, że ostatnie wątpliwości dotyczące istnienia stref powinny tylko zmobilizować inwestorów do zainteresowania się nimi, ponieważ nabyte ulgi nie będą mogły zostać im odebrane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nieformalne spotkania integrują branżę