Niełatwo być dziedziczką fortuny

Zong Fuli, córka miliardera, potentata chińskiego rynku napojów spożywczych Zong Qinghou, nie ma łatwego życia, pisze portal CNBC.

Każdy dzień upływa jej pod presją rodziców, w świetle mediów i, oczywiście, w dylematach. Choćby jaką diamentową kolię założyć swojemu psu.

Zong Fuli Kelly (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Zong Fuli Kelly (fot. Bloomberg)

Ale najbogatsza chińska dziedziczka ma jeszcze inny problem. To chłopacy. Lub ich brak.

Zong Fuli, której majątek ojca szacowany jest na 12 mld USD netto powiedziała w wywiadzie dla chińskiego wydania popularnego miesięcznika Marie Claire, że jest „bogata i bez prawdziwego partnera”. Twierdzi, że nie może znaleźć stałego, miłego faceta, bo postrzegana jest wyłącznie poprzez pryzmat swojego bogactwa.

Oni chcą po prostu moich pieniędzy – autorytatywnie stwierdza dziedziczka fortuny.

Mam pesymistyczne odczucia odnośnie miłości. Sytuacja jaką doświadczam jest często bardzo trudna dla dziewczyn, takich jak ja. Znalezienie odpowiedniego mężczyzny jest niezwykle kłopotliwe. Każdy wie, że „to panna Zong, która wyjechała do Pepperdine University w Kalifornii i pracuje w imperium swojego ojca” – wyjaśnia Zong.

Uważa, że ma proste oczekiwania względem miłości. W jej opinii, jej partnerem mógłby być ktoś, kto wysyła jej codzienne wiadomości z prostymi życzeniami, czy pytaniami jak.np. czy jadłam, czy idę już do łóżka, jakieś miłe słowa przed snem.

Wystarczy mi trochę miłości i opiekuńczości – dodaje.

Zong twierdzi, ze trafić na takiego faceta jest szalenie trudno. Jej zdaniem, większość mężczyzn chce „po prostu robić interesy”.

Nie trzeba dodawać, że tłumy chińskich męskich singlów zaoferowało dziedziczce swoje osoby poprzez Internet. „Będę twoim Księciem z Bajki” napisał jeden z zainteresowanych.

Z kolei blogger Shentan Chenxing stwierdził, że „złoto i nieruchomości zawsze będą bardziej niezawodne niż ludzie”.

Inni natomiast sugerują, że rozwiązaniem jej dylematów byłaby zwykła intercyza przedmałżeńska.

I na koniec. Bardzo radykalne rozwiązanie: „stworzyć nową tożsamość, popracować na niskim stanowisku za niewielkie pieniądze i wtedy znaleźć prawdziwą miłość”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Niełatwo być dziedziczką fortuny