Niemcy prognozują hamowanie chińskiego rynku

opublikowano: 20-04-2015, 13:14

Niemieckie stowarzyszenie branży motoryzacyjnej VDA prognozuje, że chiński rynek aut osobowych będzie w tym roku rósł o ponad połowę wolniej niż w zeszłym, informuje Reuters.

VDA prognozuje, że rynek aut osobowych wzrośnie w tym roku w Chinach o 6 proc. W 2014 roku rósł o 12,7 proc. Słabsza koniunktura rynku motoryzacyjnego odzwierciedla hamowanie chińskiej gospodarki. W ubiegłym roku wzrost gospodarczy w Chinach był najniższy od 25 lat.

Szef VDA, Matthias Wissmann, poinformował, że w okresie pierwszych dwóch miesięcy roku niemieccy producenci zwiększyli udział w chińskim rynku do 23 proc. W 2014 roku wynosił on 21,2 proc. Zwrócił uwagę, że popyt na auta w Chinach wciąż jest daleki od zaspokojenia, szczególnie w miastach średniej wielkości i na zachodzie kraju. W Chinach na 1000 mieszkańców przypada 52 aut. W Niemczech 540.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy