Niemcy wciągną na stronę

MZAT
opublikowano: 12-09-2011, 00:00

11 Internet chce tworzyć strony internetowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystko ma zajmować kilka minut.

11 Internet chce tworzyć strony internetowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystko ma zajmować kilka minut.

Niemiecka firma 11 Internet, jeden z liderów światowego rynku hostingu w Polsce, walczy o użytkowników m.in. z Home.pl i Nazwa.pl. Wytoczyła kolejne działo —11 MyWebsite, czyli aplikację do błyskawicznego tworzenia stron internetowych udostępnioną dziś klientom.

— Chcemy, by nasza aplikacja była równie łatwa w obsłudze jak podstawowy pakiet biurowy — mówi Jorg Lammers z 11 Internet.

Aplikacja prowadzi klienta przez procedurę wyboru adresu strony, jej wyglądu i zawartości.

— Ma ona pozwolić małym i średnim przedsiębiorcom na profesjonalne zaistnienie w internecie. Mniejsze firmy często w ogóle nie mają stron internetowych lub mają strony przestarzałe, nieczytelne i nieaktualne — tłumaczy Jorg Lammers.

Strony stworzone przez niemiecką aplikację mają być w pełni zintegrowane z serwisami społecznościowymi, jak Facebook i Twitter, i dostosowane do przeglądania na smartfonach. Jednak pakiet (po miesięcznym okresie próbnym) będzie płatny. Tymczasem w internecie roi się od bezpłatnych szablonów stron i darmowych CMS (systemów zarządzania treścią), takich jak popularny Wordpress, którego liczbę użytkowników liczy się na dziesiątki milionów.

— Darmowe platformy i programy wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. My stawiamy na szybkość i intuicyjność obsługi — przekonuje Jorg Lammers.

11 MyWebsite działa już m.in. w Niemczech (gdzie za jego pomocą zbudowano ok. 100 tys. stron), a od początku września w Stanach Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu