Niemcy zamykają lotnisko Tegel

  • PAP
opublikowano: 07-11-2020, 22:15

Setki ludzi przybyło na berlińskie lotnisko Tegel w sobotę, by ostatni raz popatrzeć na odlatujące stąd samoloty.

Tydzień po otwarciu BER lotnisko Berlin-Tegel (w skrócie TXL) oficjalnie zamyka swoje podwoje w niedzielę. Ostatnie regularne loty z lotniska w centrum miasta odbywają się w sobotę.

Oznacza to, że 31 linii lotniczych przenosi się do BER, w tym Lufthansa Group z Austrian, Swiss, Eurowings i Brussels Airlines, a także Air France i British Airways. Ruch lotniczy w stolicy Niemiec zostanie całkowicie skoncentrowany na lotnisku Schoenefeld.

"Gorączka była szczególnie duża na tarasie dla odwiedzających" - powiedział w sobotę po południu Daniel Tolksdorf, rzecznik lotniska Berlin Brandenburg. Jednorazowo może tam przebywać tylko 100 gości. "Bilety potrzebne do wejścia na taras były zarezerwowane od wielu dni" - powiedział Tolksdorf.

Z tarasu wciąż było widać wiele startów i lądowań - łącznie na sobotę zaplanowano 70 lotów .

Samolot Lufthansy po raz ostatni wystartuje z TXL w sobotę wieczorem. W niedzielę o 15:00 samolot Air France do Paryża będzie ostatnim, który odleci z lotniska Tegel.

Do czasu otwarcia BER, Tegel był największym portem lotniczym stolicy Niemiec.

Tydzień temu w Berlinie rozpoczęło działalność nowe lotnisko. Port lotniczy Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta w Schoenefeld ma obsługiwać w początkowej fazie do 27 mln pasażerów rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane