Niemiecki HVB zainteresowany e-domem maklerskim

Reuters
opublikowano: 2002-01-07 11:21

FRANKFURT (Reuters) - Akcje internetowego domu maklerskiego Consors wzrosły gwałtownie w poniedziałek, ponieważ druga co do wielkości grupa bankowa w Niemczech, HVB zasygnalizowała że jest zainteresowana przejęciem tej firmy. Przynoszący straty Consors jest trzecim w Europie pod względem wartości rynkowej elektronicznym domemem maklerskim, a pod względem liczby klientów zajmu

FRANKFURT (Reuters) - Akcje internetowego domu maklerskiego Consors wzrosły gwałtownie w poniedziałek, ponieważ druga co do wielkości grupa bankowa w Niemczech, HVB zasygnalizowała że jest zainteresowana przejęciem tej firmy.

Przynoszący straty Consors jest trzecim w Europie pod względem wartości rynkowej elektronicznym domemem maklerskim, a pod względem liczby klientów zajmuje drugie miejsce. Firma jest na sprzedaż, ponieważ jego spółka-matka, SchmidtBank, popadła w tarapaty finansowe.

"Będziemy się musieli temu przyjrzeć. Consors to interesująca spółka i ma wielu klientów" - powiedział dziennikowi Handelsblatt Albrecht Schmidt, prezes HVB.

"Sądze, że Consorsem zainteresowani jesteśmy nie tylko my" - dodał.

Wartość Consorsa wynosi około 472 milionów euro. W poniedziałek jego akcje wzrosły o ponad 10 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))