Niemiecki operator gazociągu wystawiony na sprzedaż

opublikowano: 11-06-2021, 19:54

Właściciele chcą sprzedać ThyssenGas za 1,0-1,2 mld EUR uwzględniając dług, informuje Reuters powołując się na nieoficjalne źródła.

Od 2016 roku właścicielami spółki są holenderski fundusz DIF i francuski EDF Invest, należący do koncernu użyteczności publicznej EDF. Zapłacili wówczas za ThyssenGas 700 mln EUR ówczesnemu właścicielowi, australijskiemu Macquarie. Zdecydowali się sprzedać spółkę m.in. w związku z niepewną przyszłością gazowej infrastruktury w Niemczech, które dążą do rezygnacji z paliw kopalnych aby zrealizować ambitniejsze cele klimatyczne, twierdzą informatorzy Reutersa.

Według źródeł agencji, DIF i EDF Invest pracują już z Royal Bank of Canada nad sprzedażą spółki i wysłali pierwsze pakiety informacyjne do potencjalnych zainteresowanych. Pierwsza runda składania ofert przewidziana jest na lipiec.

Gazociągu ThyssenGas o długości 4,2 tys. km transportuje rocznie ok. 10 mld metrów sześciennych gazu. Ma połączenie z producentami błękitnego paliwa w Norwegii i Danii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane