Nieoczekiwana zamiana miejsc w energetyce

opublikowano: 30-05-2018, 11:06
aktualizacja: 30-05-2018, 11:07

Antoni Józwowicz przesiadł się ze stanowiska prezesa Polimeksu-Mostostalu na stanowisko prezesa Enei Wytwarzanie. Krzysztof Figat zrobił na odwrót.

Takiej zamiany miejsc nie widziała dotychczas ani polska giełda, ani polska energetyka.

Krzysztof Figat był prezesem Enei Wytwarzanie, a dziś jest prezesem Polimeksu-Mostostalu.
Zobacz więcej

ZMIANA FOTELA:

Krzysztof Figat był prezesem Enei Wytwarzanie, a dziś jest prezesem Polimeksu-Mostostalu. Fot. Marek Wiśniewski

Antoni Józwowicz zarządzał Polimeksem od marca 2016 r. do kwietnia 2018 r. Zrezygnował po przegraniu przez firmę przetargu na budowę bloku w Ostrołęce. Zastąpił go Krzysztof Figat, dotychczasowy prezes Enei Wytwarzanie, czyli spółki zależnej Enei, z siedzibą w Kozienicach.

Enea sygnalizowała, że wakat po Krzysztofie Figacie zostanie uzupełniony w drodze konkursu. Wczoraj poinformowała, że nowym prezesem Enei Wytwarzanie będzie… Antoni Józwowicz.

Enea zajmuje się wytwarzaniem energii i jest kontrolowana przez Skarb Państwa. Polimex-Mostostal zajmuje się zaś budownictwem przemysłowym, w tym energetycznym. Enea jest jednym z akcjonariuszy Polimeksu. Zarówno Antoni Józwowicz, jak i Krzysztof Figat, pracowali w przeszłości w Siedlcach. Z tego miasta wywodzi się również Krzysztof Tchórzewski, minister energii, nadzorujący firmy energetyczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu