Niepewne zachowanie kontraktów

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-04-2021, 13:56

Wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd poddaje się wahaniom, co może sugerować nerwowy charakter poniedziałkowej sesji na rynku kasowym Wall Street.

fot. Bloomberg

Około godziny 13.40 kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,09 proc. Z kolei futures na indeks S&P500 spadały o 0,08 proc. Wyraźniejsza przecena była udziałem kontraktów na Nasdaq, które zniżkowały o 0,34 proc.

W poniedziałkowym kalendarium danych makro przewidziana jest publikacja dwóch odczytów z amerykańskiej gospodarki. Jeszcze przed sesją poznamy zmianę zamówień na dobra trwałego użytku w marcu (oczekiwany wzrost o 2,5 proc. w ujęciu ogólnym i o 1,6 proc. bez uwzględniania środków transportu). Z kole w godzinę po uruchomieniu handlu opublikowany zostanie indeks oddziału Fed z Dallas dla przemysłu w tym regionie Stanów Zjednoczonych. Również w jego przypadku spodziewana jest poprawa wobec marcowego odczytu.

Nerwowe zachowanie inwestorów jest w poniedziałek wynikiem m.in. wzrostu rentowności papierów skarbowych i obaw związanych z zaproponowaną przez prezydenta Joe Bidena podwyżką podatków, w tym od zysków kapitałowych.

Te niepokoje przejawiają się m.in. w spadkach wycen akcji największych technologicznych koncernów. Zniżkują m.in. kursy papierów Amazona, Facebook, Alphabetu i Microsoftu.

Jak podkreślają eksperci wpływ na dalszy rozwój sytuacji na rynkach akcji mogą mieć dwa ważne wydarzenia zaplanowane na ten tydzień. W środę zakończy się dwudniowe posiedzenia amerykańskich władz monetarnych, zaś w czwartek opublikowany zostanie wstępny odczyt o dynamice PKB w I kw.

Na wartości traci ropa, którą deprecjonują obawy o przyszły poziom popytu, co może negatywnie przełożyć się na kursy akcji czołowych koncernów paliwowo-energetycznych.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane