Nieruchomości kuszą bardziej niż złoto

Anna GołasaAnna Gołasa
opublikowano: 2015-10-12 22:00

Aż 95 proc. inwestorów za najbardziej stabilne, a jednocześnie dochodowe w kilkuletniej perspektywie uważa inwestycje w nieruchomości

Aż 95 proc. inwestorów za najbardziej stabilne, a jednocześnie dochodowe w kilkuletniej perspektywie uważa inwestycje w nieruchomości — wynika z badania opinii inwestorów przeprowadzonego przez Grupę Mzuri. Ankietowani patrzą przychylnie także na złoto i akcje, podczas gdy obligacje skarbowe i korporacyjne oraz inne rodzaje aktywów zyskują znacznie mniejsze uznanie.

W nieruchomości inwestuje 70 proc. respondentów, zaś w najbliższych kilku latach rozważa to ponad 98 proc. Największy odsetek (26 proc.) planuje ulokować na tym rynku nawet do 80 proc. portfela inwestycji. Najatrakcyjniejsze jest inwestowanie w mieszkania na wynajem (93 proc. respondentów), następnie w grunty, lokale komercyjne i garaże. Zdaniem 74 proc. badanych inwestowanie grupowe w nieruchomości jest dobrą formą lokaty dla posiadaczy względnie niewielkiego kapitału.