Nieudany powrót z weekendu na Wall Street

opublikowano: 28-05-2019, 22:08

Po przedłużonej ze względu na poniedziałkowe święto weekendowej przerwie do gry powrócili inwestorzy z amerykańskich giełd. Pierwsza w tym tygodniu sesja przyniosła wahania nastrojów i ostatecznie przecenę.

Co prawda początek był obiecujący jednak szybko potencjał strony popytowej wyczerpywał się. Wskazywało na to oddanie większości zysków z otwarcia przez indeksy już w pierwszej fazie notowań. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wzrosty szczególnie starały się podtrzymywać spółki z segmentu technologicznego. Napędzały go drożejące momentami o ponad 6 proc. akcje Total System Services. Aprecjacja kursu to zasługa informacji o przejęciu firmy przez Global Payments, w ramach transakcji wycenionej na 21,5 mld USD.

Na parkiet trafiła porcja najnowszych danych z gospodarki. Te z rynku nieruchomości rozczarowały odczytami słabszymi niż zakładały prognozy. Ceny nieruchomości w 20 największych amerykańskich aglomeracjach odnotowały w marcu 12-te z rzędu miesięczne spowolnienie dynamiki wzrostu. Z kolei wskaźnik cen FHFA zwiększył się o zaledwie 0,1 proc. 

Zdecydowanie negatywny wydźwięk miał majowy odczyt indeksu Fed z Richmond. Wskaźnik określający koniunkturę wytwórczą w jednym z największych regionów gospodarczych w Stanach Zjednoczonych gwałtownie zapikował do -5,3 pkt. z 2 pkt w kwietniu i oczekiwanym przez analityków wzroście do 3 pkt.  

Jedynym pozytywnym zaskoczeniem okazał się wzrost indeksu zaufania konsumentów. Biorąc pod uwagę napięcia handlowe oraz niejasną przyszłość amerykańskiej gospodarki, wzrost sentymentu może nieco zaskakiwać. 

Wśród zyskujących na wartości spółek in plus wyróżniała się Advanced Micro Devices. Kurs rósł momentami powyżej 10 proc. po tym jak w minioną niedzielę producent układów scalonych zaprezentował nowe chipy dla komputerów i grafiki.

Na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,93 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,84 proc., zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,39 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu