Czytasz dzięki

Niewielki spadek kontraktów przed sesją w USA

opublikowano: 22-10-2020, 13:55

Indeksy amerykańskich rynków akcji lekko spadają. Najważniejsze dla inwestorów są wyniki kwartalne i pandemia.

Rynek przestał wierzyć, że politycy zdołają uzgodnić wsparcie amerykańskiej gospodarki jeszcze przed wyborami prezydenckimi na początku listopada. Dlatego najważniejsze są znów doniesienia dotyczące pandemii, a także kwartalnych wyników spółek. Informacje o drugiej fali zakażeń w Europie nie poprawiają nastrojów, ale niezłe raporty kwartalne spółek nie pozwalają na dominację pesymizmu. Przed czwartkową sesją drożały akcje m.in. Tesli, która pochwaliła się piątym zyskiem z rzędu, Coca Coli, której zysk i przychody okazały się wyższe od oczekiwań, a także AT&T, którego zysk był zgodny z prognozami, a spadek przychodów był mniejszy niż zapowiadali analitycy.

Na nastroje mogą wpłynąć jeszcze publikowane na godzinę przed rozpoczęciem sesji dane o tzw. nowych bezrobotnych. Rynek oczekuje, że ich liczba spadnie do ok. 860 tys. z prawie 900 tys. tydzień wcześniej.

Na ok. 90 minut przed rozpoczęciem sesji kontrakt na S&P500 spadał o niespełna 0,2 proc., kontrakty na Dow Jones i Nasdaq 100 traciły 0,1 proc. Indeks dolara wyraźnie rośnie, co negatywnie wpływa na notowania złota, spadającej o 0,6 proc. do 1917,20 USD. Ropa WTI drożeje o prawie 1 proc. do 40,38 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane