Niewielkie zmiany przed sesją na Wall Street

opublikowano: 15-09-2015, 13:59

Wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd poddaje się niewielkim zmianom przed otwarciem handlu na rynku kasowym. Wśród inwestorów odczuwa się narastające napięcie przed czwartkową decyzją władz cmentarnych w sprawie stóp procentowych.

Dodatkowy niepokój budzą doniesienia z Chin, gdzie wtorkowa sesja przyniosła niemal 4-proc. przecenę. Jak na razie, inwestorzy krytycznie odnoszą się do podejmowanych przez chińskie władze i tamtejszy bank centralny działań mających na celu ochronę rynku akcji od jeszcze głębszej przeceny.

Wpływ na przebieg dzisiejszej sesji  na Wall Street mogą mieć też dane makro. Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem opublikowane zostaną aktualne odczyty odnośnie sprzedaży detalicznej i indeksu produkcyjnego Empire State. Zaś w trakcie handlu zostaną zaprezentowane dane o produkcji przemysłowej i zapasach niesprzedanych towarów.

W przedsesyjnym handlu o ponad 3 proc. drożeją walory koncernu Fiat chrysler Automobiles. To pokłosie informacji, że działające w spółce związki zawodowe powrócą do negocjacji odnośnie osiągnięcia porozumienia ws. nowych kontraktów dla pracowników amerykańskich zakładów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Niewielkie zmiany przed sesją na Wall Street