Niezadowolony jak Niemiec

opublikowano: 02-04-2017, 22:00

Zgubiona przesyłka, uszkodzony towar czy brak kontaktu ze sprzedającym

Zgubiona przesyłka, uszkodzony towar czy brak kontaktu ze sprzedającym — podczas zakupów internetowych wiele rzeczy może pójść nie tak. Władze unijne postanowiły zareagować na ten problem i wyjść konsumentom naprzeciw, uruchamiając w lutym 2016 r. Online Dispute Resolution Platform (ODRP), czyli platformę do rozwiązywania problemów pomiędzy sprzedającymi a kupującymi w sieci.

Dzięki niej wiemy, którzy klienci są najbardziej niezadowoleni z tego, w jaki sposób działa e-handel. Jak się okazuje, od momentu uruchomienia serwisu Polacy złożyli 698 skarg, głównie na sprzedawców z naszego kraju (aż 451). Jeśli chodzi o zagranicznych handlowców, najwięcej zastrzeżeń rodzimi konsumenci mieli do Niemców (72) i Brytyjczyków (58).

Natomiast zagraniczni klienci złożyli na polskich handlowców 542 zażalenia. Najwięcej skarg na handlowców składają Niemcy (7479 skarg) i Brytyjczycy (6977 skarg).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Niezadowolony jak Niemiec