Niskie otwarcie na Wall Street

PAL, MarketWatch, Bloomberg
opublikowano: 16-07-2010, 15:54

Niedźwiedzie nastroje zdominowały piątkowe otwarcie handlu na parkietach USA. Przyczyniły się do tego zarówno nie najlepsze dane opublikowane przed sesją, jak i wiadomości ze spółek, już nie tak optymistyczne, jak na początku tygodnia. Niewykluczone też, że giełda po prostu odpoczywa po ostatnich wzrostach.

Kwadrans po dzwonku główne indeksy amerykańskie tracą po ok. 0,8 proc. Inwestorzy poznali już trochę wiadomości z gospodarki, z których nie wszystkie miały wydźwięk optymistyczny.
W pierwszych minutach handlu traci Google. Kurs zniżkuje o 5 proc., ciągnąc ze sobą notowania innych reprezentantów sektora technologicznego. Google rozczarował rynek, ale nie siebie. Wyniki właściciela najbardziej znanej na świecie wyszukiwarki rozczarowały analityków. W II kwartale zysk spółki wzrósł o 24 proc. To zawiodło oczekiwania rynku, ale nie samej spółki. „Dla nas w Google miniony kwartał był świetny” – skomentował dyrektor finansowy Google Patrick Pichette. „Nie odczuliśmy zapaści w gospodarce światowej”.
Wyniki Banku of America oraz Citigroup zdołowały nastroje właścicieli akcji spółek finansowych. Spółki tracą odpowiednio: 6,5 proc. oraz 3,6 proc.
Bank of America poinformował przed sesją o 3-proc. zmniejszeniu zysku w II kwartale. zysk netto spółki wyniósł 3,12 mld USD, czyli 27 centów na akcję w porównaniu z 3,22 mld USD, czyli 33 centów przed rokiem. Średnia prognoz analityków to 22 centy zysku na papier. Wyniki zawiodły jednak inwestorów. Kurs przed zniżkował już przed sesją.

Również Citigroup zawiódł inwestorów. Zysk netto amerykańskiego banku spadł w II kwartale o 37 proc., do 2,7 mld USD, czyli 9 centów na akcję, z 4,3 mld USD, tj. 49 centów na papier przed rokiem, a przychody ogółem spadły do 22,1 mld USD z 30 mld USD. Analitycy ankietowani przez FactSet Research oczekiwali  średnio 22,4 mld USD przychodów oraz 5 centów zysku na papier, jednak jak okazało się po dzwonku, nikogo to nie pocieszyło.
Na tle ww. banków dobrze prezentuje się Goldman Sachs, którego kurs zwyżkuje o 3,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy