Niższa rekomendacja dla KGHM

opublikowano: 15-11-2019, 16:57

Jakub Szkopek, analityk DM mBanku, w raporcie z 8 listopada obniżył z "akumuluj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji KGHM. Cena docelowa to 96,13 zł.

Jak podkreśla analityk, prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia handlowego pomiędzy USA a Chinami zmieniło optykę inwestorów na miedź. Spekulacyjni gracze na rynku w ciągu nieco ponad miesiąca o około połowę ograniczyli liczbę swoich pozycji krótkich netto na metalu (spadek z dołka 59 tys. sztuk do 24 tys. sztuk w minionym tygodniu). To jednocześnie przełożyło się na wzrost ceny miedzi do około 6000 tys. USD/t.

KGHM
Zobacz więcej

KGHM Fot. Łukasz Grudniewski

"Obecnie nasz entuzjazm do miedzi nieco osłabł z uwagi na doniesienia, że ostatnie rozruchy społeczne w Chile nie przełożyły się na istotne spadki wydobycia surowca oraz fakt, że termin możliwego porozumienia handlowego może zostać przesunięty na grudzień" - dodaje analityk.

Raport dostępny jest na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy