Czytasz dzięki

Niższa rekomendacja dla WP Holding

opublikowano: 15-06-2020, 06:57

Marcin Nowak, analityk Ipopemy, w raporcie z 4 czerwca z godz. 8.37 obniżył z "kupuj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji Wirtualnej Polski Holding.

Cena docelowa poszła w górę z 71 do 76 zł.

Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski Holding, zapowiada, że w
sierpniu w Telewizji WP ruszy program, który ma przynieść synergię między
telewizją a e-commerce.
Zobacz więcej

WAKACYJNA PREMIERA:

Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski Holding, zapowiada, że w sierpniu w Telewizji WP ruszy program, który ma przynieść synergię między telewizją a e-commerce. Fot. WM

"Model biznesowy Wirtualnej Polski przetrwał bez większych ofiar zderzenie z pandemią COVID-19, która przy okazji wyeksponowała korzyści z dywersyfikacji działalności spółki. Dodatkowo pandemia przyśpieszyła tempo generowania oszczędności kosztowych, które powinny złagodzić spadek EBITDA w 2020 roku i spowodować powrót do wzrostu w 2021 roku (prognozujemy raportowaną EBITDA na poziomie 159 mln zł w 2020 roku, co oznacza spadek o 24 proc. r/r, oraz na poziomie 227 mln zł w 2021 roku, co oznacza wzrost o 42 proc. r/r). Jednakże oczekiwane odbicie nie oznacza powrotu do trajektorii wzrostu sprzed pandemii, gdyż spodziewamy się trwałego negatywnego efektu na portal Wakacje.pl. W przeciwieństwie do rynkowych obaw spodziewamy się szybkiego powrotu do średnich jednocyfrowych wzrostów przychodów sprzed pandemii w biznesie mediowym. W tej sytuacji rekomendowany brak dywidendy w 2020 roku uznajemy za pomniejszą ofiarę pandemii, która nie zmienia znacząco długoterminowej perspektywy spółki (w przyszłym roku spodziewamy się 2 zł dywidendy na akcję)." - napisano w uzasadnieniu.

Ipopema zastrzeżenia prawne

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane