Niższa rekomendacja, wyższa wycena

opublikowano: 20-03-2019, 22:00

Krzysztof Radojewski, dyrektor departamentu analiz w Domu Maklerskim Noble Securities, w raporcie z 15 marca 2019 r. obniżył z „kupuj” do „akumuluj” rekomendację dla akcji Eurocashu.

9-miesięczna cena docelowa została jednak podwyższona z 24,8 do 26,8 zł. Specjalista zauważył poprawę wyników spółki w segmencie detalicznym, co w połączeniu z zawiązaniem rezerwy w wysokości 27 mln zł na jego restrukturyzację może w ocenie analityka sugerować, że spółka w tym obszarze najgorsze ma za sobą.

— Wyniki poprawił przede wszystkim hurt, natomiast detal jest pod wpływem kosztów integracji. Poprawa wyników w hurcie jest w naszym odczuciu efektem szeregu czynników: przeprowadzonej w poprzednich okresach reorganizacji, zmian rynkowych po wprowadzeniu ograniczenia handlu w niedziele, słabości konkurencji czy też sprzyjających czynników pogodowych (ciepłe, długie lato). W opinii zarządu spółki pozytywne trendy w hurcie utrzymują się również w pierwszych miesiącach 2019 r. — dodaje Krzysztof Radojewski.

Wśród potencjalnych zagrożeń dostrzega dalsze niekorzystne dla spółki zmiany na rynku dystrybucji w Polsce oraz wolniejsze dochodzenie do zakładanej rentowności w obszarze detalu. Specjalista prognozuje, że w tym roku przychody grupy wzrosną o 5 proc. do 23,98 mld zł, EBITDA spadnie nieznacznie do 406 mln zł, a zysk netto obniży się ze 110 do 106 mln zł. Raport, wydany 15 marca o godz. 9.06, dostępny jest na stronie brokera.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu