Niższa wycena LiveChatu

opublikowano: 17-12-2019, 22:00

Analityk Haitong Banku podtrzymał rekomendację „kupuj” dla LiveChatu, ale cenę docelową obniżył z 61,8 do 58,4 zł.

Niższa cena docelowa to konsekwencja wyższych kosztów ogólnego zarządu, wynikających z szybkiego rozwoju organicznego firmy oraz presji na wzrost wynagrodzeń w branży IT. LiveChat zatrudnia obecnie 160 osób — o połowę więcej niż przed rokiem. Konrad Księżopolski, autor rekomendacji, spodziewa się wzrostu relacji kosztów sprzedaży, ogólnych i administracyjnych do przychodów na poziomie 24-25 proc. w perspektywie najbliższych trzech lat, wobec obecnych 17,5 proc.

Specjalista zwraca uwagę na wzrost ARPU (średniego przychodu na użytkownika) w drugim kwartale do rekordowych 99,2 USD (+4 proc. r/r), co jest efektem cross-sellingu przy rozwiniętym portfelu produktów oraz upsellingu.

Jako ryzyko dla spółki analityk postrzega ekspozycję na globalny rynek e-commerce, która w momencie spowolnienia gospodarczego może negatywnie wpłynąć na wyniki. Zdaniem Konrada Księżopolskiego wysokie marże i generowanie dużej ilości gotówki pozwoli spółce wypłacać dywidendę o stopie 5,2- 5,8 proc. w najbliższych dwóch latach. Walne zgromadzenie spółki uchwaliło 2 grudnia wypłatę zaliczki w wysokości 0,6 zł na poczet dywidendy za rok obrotowy 2019/2020.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane