NN TFI idzie w świat

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 03-03-2016, 22:00

Modne ostatnio wśród krajowych powierników globalne fundusze zagościły w ofercie NN Investment Partners.

NN Obligacyjny Globalnej Alokacji i NN Dynamiczny Globalnej Alokacji to najnowsze propozycje firmy kierowanej przez Małgorzatę Barską, których pojawienie się w ofercie wpisuje się w trend od miesięcy obserwowany wśród krajowych powierników. Moda na globalne inwestycje rozpoczęła się, gdy na warszawskiej giełdzie zapanował marazm, wpędzający inwestorów w bolesne straty. Wówczas TFI zaczęły kusić Polaków zagranicznymi inwestycjami, tłumacząc, że tylko szeroka dywersyfikacja może zbawić ich portfele. Z podobnym przesłaniem dziś wychodzi również NN TFI. Nowe fundusze mają być aktywnie zarządzane, oparte na różnorodnych inwestycjach z całego świata i — co najważniejsze — mocno niezależne od sytuacji na polskim rynku finansowym. NN Obligacyjny Globalnej Alokacji poprzez fundusz luksemburski z grupy zainwestuje w papiery skarbowe, waluty i obligacje korporacyjne. Przedstawiciele TFI przekonują, że zdywersyfikowana i bardzo elastyczna politykaumożliwi zarządzającym zarabianie na obligacjach nawet w środowisku niskich stóp procentowych, a narzędziem do tego ma być 9 różnorodnych strategii opartych na stopach procentowych, walutach i ryzyku kredytowym. NN Dynamiczny Globalnej Alokacji będzie natomiast funduszem typu multi-asset, co oznacza, że może zainwestować we wszystkie klasy aktywów niemal z całego świata.

— Główną przewagą strategii multi-asset nad wąskimi i wyspecjalizowanymi strategiami inwestycyjnymi są — oprócz dywersyfikacji — aktywna alokacja oraz unikalny sposób podejścia do zmienności przez określany z góry budżet ryzyka. Mamy nadzieję, że klienci docenią tego typu rozwiązania, szczególnie w kontekście dużej zmienności na rynku — mówi Małgorzata Barska. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane