Noble Funds TFI celuje w 15 proc. zysku

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 03-02-2015, 00:00

Firma kierowana przez Mariusza Staniszewskiego poszerza ofertę o nowy fundusz, absolutnej stopy zwrotu, który zastosuje tzw. strategię long/short.

Polega ona na jednoczesnym zajmowaniu pozycji długiej na spółkach, które są niedowartościowane, i pozycji krótkiej w spółkach, które zdaniem zarządzającego są przewartościowane i będą się zachowywały słabiej niż część „długa” portfela.

Funduszem pokieruje Maciej Hebda, który przez ponad 5 lat związany był z Espirito Santo Investment Bank. Zarządzający będzie operował globalnie m.in. w branżach energetycznej i surowcowej. Oczekiwana stopa zwrotu to 12-15 proc. rocznie.

Opłata za zarządzanie będzie się składała z dwóch części: stałej i zmiennej zależnej od wyników. Fundusz będzie miał charakter niepubliczny, a certyfikaty zostaną skierowane do maksymalnie 149 inwestorów z grubym portfelem.

Minimalna kwota inwestycji to równowartość 40 tys. EUR. Znaleźliśmy też inną nowalijkę w ofercie Noble Funds TFI. Towarzystwo zaoferowało też Noble Fund Dywidendowy FIZ, który również skierowany jest do wybranych inwestorów.

Jego zarządzający inwestuje w spółki płacące dywidendy, głównie operujące na zagranicznych rynkach. Pieniądze z dywidendy będą wypłacane klientom raz do roku poprzez umorzenie części certyfikatów. Na razie odbyła się tylko jedna emisja, ale planowane są kolejne. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu