Noble Securities podniósł wycenę akcji MCI Capital

opublikowano: 07-10-2021, 09:15

Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, w raporcie z 7 października podniósł z 30,9 do 41,2 zł wycenę akcji MCI Capital.

“Bardzo dobre wyniki I półrocza w naszej opinii w dalszym ciągu nie wyczerpują potencjału wzrostu wartości inwestycji portfelowych MCI. W tym kontekście na pierwszy plan wysuwają inwestycje w IAI oraz Morele.net. Dyskonto bieżącej ceny akcji MCI Capital do wartości księgowej wg stanu na koniec I półrocza wynosi ok. 35 proc.” - napisał analityk w uzasadnieniu.

Jak dodaje, duży sukces oferty publicznej Shopera, który zaoferował akcje istniejące o wartości 362 mln zł z wyceną całej spółki EV/EBITDA za 2020 rok na poziomie 66x pokazuje, że polski rynek kapitałowy dojrzał do wysokiej wyceny tego typu szybko rosnących podmiotów.

“Naszym zdaniem uwidoczni to rynkowi wartość tkwiącą w największej inwestycji portfelowej MCI – IAI, która w 2020 roku osiągnęła wyższe wyniki finansowe od Shopera, a w lipcu br. rozpoczęła ekspansję międzynarodową od przejęcia pakietu kontrolnego w spółce Shoprenter, liderze rynku węgierskiego. Uproszczone zastosowanie bieżącego mnożnika EV/EBITDA Shopera do wyceny IAI w naszej opinii sugeruje, że sama wartość pakietu IAI przekracza kapitalizację całego MCI” - dodaje Krzysztof Radojewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane