Noc Muzeów w Defabryce

opublikowano: 16-05-2019, 12:41

Tegoroczna Noc Muzeów, która odbędzie się w Warszawie już 19 maja, może być szansą na ocenę rynku młodej sztuki w Polsce, także pod kątem inwestycyjnym.

Podwoje otworzą przed gośćmi nie tylko muzea i galerie, lecz także niekonwencjonalne miejsca, w których swoje prace pokazują młodzi artyści. Również warszawska industrialna przestrzeń Defabryki, przy ul. Duchnickiej, zamieni się w ten sobotni majowy wieczór w galerię dzięki grafikom, obrazom i projekcjom  multimedialnym, które zaprezentuje bardzo ciekawy zestaw artystów.  

Wyświetl galerię [1/5]

Noc Muzeów w Defabryce

Fot. ARC

Grafiki pokażą: Kimba Frances Kerner, Magdalena Nowakowska-Troniewska, Magdalena Kubik, Anna Kacprzak, Katarzyna Betlińska. Misia Łukasiewicz zaprosi na finisaż poplenerowej wystawy malarstwa „Na Północ”, Marta Banaszak zaprezentuje animacje w Inlogic i showroomie Philips Lightining, Joanna Maria Dziedzianowicz pokaże pracę zapowiadającą meksykańską wystawę, Ewa Dąbrowska przedstawi najnowsze rzeźby, Zieta Prozessdesign zaprezentuje jak powstają przestrzenne miniformy w technologii FIDU, Marek Działek zaprosi do malowania na żywo muralu,  Jan Sajdak pokaże rzeźby, które powstały podczas pleneru w Orońsku. Wystawione zostaną także rzeźby grupy studentów ASP z pracowni prof. Myjaka.

Podczas Nocy Muzeów będzie możliwość spotkania i porozmawiania z młodymi artystami w swobodnej, niecodziennej atmosferze. Będzie to dobra okazja do zamówienia czy zakupu prac. Polski rynek młodej sztuki wciąż należy do kupującego, który ma spory wpływ na jego kształt i częściowo dyktuje warunki.

Wśród młodych artystów, w których sztukę warto inwestować, znajduje się m.in. Renata Kluczyńska, która kilka lat temu pokazywała swoje prace podczas wystawy w Defabryce i nadal stale współpracuje z tym miejscem. Jej prace zyskują uznanie i wartość podczas aukcji młodej sztuki, podobnie jak sztuka Zuzanny Jankowskiej i Misi Łukasiewicz.

Defabryka w Noc Muzeów przygotowała także program uzupełniający. Na ucztę do wielkiego stołu pod gołym niebem zaprosi Kram, który zamierza hucznie celebrować swoje pierwsze urodziny. Wisienką na torcie, będzie akcent muzyczny. Na scenie przed Defabryką zobaczymy Kimbę Frances Kerner, występującą tej nocy w podwójnej roli. Artystka  zaśpiewa wraz z zespołem Romet Comet, czerpiącym z korzeni punk rocka.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy