Norwegia zwiększyła zaangażowanie w Commerzbanku

opublikowano: 22-08-2019, 12:12

Fundusz inwestycyjny Norwegii postanowił skorzystać z ostatniej przeceny akcji Commerzbanku i dokupił ich więcej.

Norwegia ma akcje dające jej 3,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy drugiego banku Niemiec. Komunikat opublikowano w czwartek w związku z przekroczeniem progu zaangażowania zmuszającym inwestora do ujawnienia pozycji. Z wcześniejszych informacji wynikało, że fundusz inwestycyjny Norwegii miał akcje dające 2,5 proc. głosów na walnym Commerzbanku. 

W ubiegłym tygodniu kurs banku spadł rekordowo nisko w związku z oczekiwanym spowolnieniem gospodarczym i perspektywą głębszego spadku stóp procentowych.

Zwiększenie zaangażowania awansowało Norwegię na piąte miejsce w zestawieniu największych akcjonariuszy Commerzbanku, na czele którego są Niemcy. Rząd Angeli Merkel dysponuje pakietem 15,6 proc. akcji banku. Niedawno ogłosił, że szuka konsultanta, który poradzi mu co z nimi zrobić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy