Notowania złota w dół

opublikowano: 24-03-2023, 21:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania złota zaliczyły w piątek deprecjację. Spadek cen złota wynikał m.in. z obaw o eskalację kryzysu w sektorze bankowości, jak i z zakładów na wstrzymanie podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w USA. Wzmocniło to popyt na ten metal szlachetny – podaje agencja Reuters.

fot. Bloomberg

Kurs dolara amerykańskiego wzrósł o około 0,5 proc., przez co złoto wycenione w dolarach stało się w piątek droższe wśród zagranicznych nabywców.

Notowania złota spadły o 0,8 proc., docierając do poziomu 1977,01 USD za uncję, po wzroście do pułapu 2002,89 USD we wcześniej sesji. Amerykańskie kontrakty terminowe na złoto zaliczyły z kolei spadek o 0,6 proc. do poziomu 1983,80 USD.

Amerykański bank centralny podniósł w tym tygodniu stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego, ale zasygnalizował, że jest bliski wstrzymania tego procesu.

Notowania srebra spadły podczas piątkowej sesji o 0,1 proc., docierając do poziomu 23,07 USD. Cena platyny poszła w dół o 0,7 proc., dochodząc do pułapu 977,776 USD. Cena palladu także zaliczyła deprecjację o 0,7 proc., docierając do poziomu 1420,40 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane