Nowa fabryka BMW

opublikowano: 01-08-2018, 22:00

Grupa BMW będzie budować nową fabrykę. Na Węgrzech. Wysokość inwestycji w nowy zakład wyniesie około 1 mld EUR.

Grupa BMW będzie budować nową fabrykę. Na Węgrzech. Wysokość inwestycji w nowy zakład wyniesie około 1 mld EUR. Moce produkcyjne mają sięgnąć ok. 150 tys. aut rocznie. Z taśm będą zjeżdżać zarówno samochody o napędzie konwencjonalnym,jak i zelektryfikowane. — Po znaczących inwestycjach w Chinach, Meksyku i USA wzmacniamy teraz aktywność w Europie, aby utrzymać równowagę produkcji pomiędzy Azją, Ameryką i naszym rodzimym kontynentem.

Europa jest dla Grupy BMW największym miejscem w zakresie produkcji. Tylko w 2018 r. zainwestowaliśmy ponad 1 miliard EUR w niemieckie zakłady, aby je ulepszyć i przygotować do elektromobilności — mówi Harald Krüger, prezes BMW. Europa stanowi dla Grupy BMW najważniejszy rynek. W 2017 r. odpowiadała za niemal 45 proc. sprzedaży wszystkich pojazdów koncernu z Monachium — 1,1 mln szt. Z kolei w pierwszej połowie 2018 r. Grupa BMW dostarczyła na Starym Kontynencie ponad 560 tys. pojazdów, co oznacza wzrost o 1,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy