Nowa minister od inwestycji

MAG
29-11-2011, 00:00

Ilona Antoniszyn-Klik z PSL trafi do resortu gospodarki. Ci, co ją znają, chwalą wybór.

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko wiceministra gospodarki związaną z PSL Ilonę Antoniszyn-Klik. Dotychczas była wicewojewodą dolnośląską. Jak podaje wrocławska „Gazeta Wyborcza”, zajmie się inwestycjami zagranicznymi. Nie udało się potwierdzić tej informacji.

— To kolejna partyjna nominacja. Znów osoba, która się kompletnie nie zna na tym, co ma robić — twierdzi wysoki rangą urzędnik z Warszawy. W czerwcu do zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Waldemar Pawlak powołał dwie osoby, co do których kompetencji pojawiły się zastrzeżenia (rada nadzorcza sprawdza kilka podjętych przez nie decyzji). Jednak ci, którzy znają nową wiceminister, są przekonani, że to dobry wybór.

— To bardzo kompetentna i aktywna we wspieraniu biznesu osoba — mówi Tomasz Gondek, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Ilona Antoniszyn-Klik jest magistrem ekonomii Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, doktoryzuje się z ekonomii politycznej negocjacji międzynarodowych. Pracowała w Komisji Europejskiej. Zna cztery języki. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych przegrała z Rafałem Dutkiewiczem walkę o prezydenturę we Wrocławiu. W tegorocznych wyborach nie zdobyła mandatu posła.

Z informacji „PB” wynika, że Rafał Baniak, który dotąd odpowiadał m.in. za inwestycje zagraniczne, odejdzie z Ministerstwa Gospodarki. Dostał inną rządową propozycję. Ma jednak współpracować z obecnym resortem. Zainteresowany odmówił komentarza na ten temat. Do sukcesów Rafała Baniaka można zaliczyć przyjęty system wspierania inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki, w którym o grantach dla przedsiębiorców decyduje minister gospodarki, a nie rząd, jak było wcześniej. Jest też orędownikiem PPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowa minister od inwestycji