Nowa pożyczka dla Pronaru

opublikowano: 04-10-2018, 22:00

Podlaski producent otrzymał od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) 30 mln zł. Pieniądze ma przeznaczyć na m.in. na realizację pozyskanych już zamówień.

Pronar wytwarza maszyny dla rolnictwa, usług komunalnych i recyklingowych. Ma sieć dilerską m.in. w UE i w Rosji, eksportuje do ponad 60 krajów świata. Zatrudnia ponad 2 tys. osób. Firma nawiązała współpracę z ARP już w 2014 r. Wówczas pożyczyła 60 mln zł, za które kupiła m.in. maszyny do centrum badawczo-rozwojowego. Teraz podpisała aneks do tamtej umowy i zwiększyła kwotę finansowania.

— Pronar dostrzegł w nas wiarygodnego partnera i wrócił z nowymi projektami. Chcemy, żeby takich powrotów było więcej — mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP.

Agencja przez ostatnie 10 lat udzieliła 5 mld zł pożyczek, a wartość jej portfela pożyczkowego to ponad 1 mld zł. Tylko w tym roku ARP pożyła 324 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Nowa pożyczka dla Pronaru