Nowa szefowa Polski Bezgotówkowej

opublikowano: 14-04-2021, 10:37

Od lipca nowym prezesem fundacji odpowiedzianej za instalację darmowych terminali płatniczych będzie Grażyna Ciurzyńska.

Rada Fundacji Polska Bezgotówkowa wybrała następcę Mieczysława Groszka, który zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję, rozpoczynająca się 1 lipca. Do konkursu zgłosiło się ośmioro kandydatów. Na krótkiej liście były dwa nazwiska, w tym Grażyny Ciurzyńskiej. To ona ostatecznie uzyskała najwięcej głosów.

Z rady na prezesa:
Z rady na prezesa:
Grażyna Ciurzyńska uchodziła za kandydatkę Tadeusza Kościńskiego, ministra finansów. Zna Fundację Polska Bezgotówkowa, ponieważ zasiadała w jej radzie.

Grażyna Ciurzyńska od lat związana jest z bankowością. Jej kariera nabrała tempa po wyborach w 2015 r. Należy do grupy menedżerów związanych z premierem Mateuszem Morawieckim. Jest wiceprzewodniczącą rady nadzorczej PKO BP i Polskiego Holdingu Nieruchomości, zasiada w kapitule przyznawanej przez prezydenta Nagrody Gospodarczej. Do stycznia tego roku była p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Posadę straciła po tym, jak PAIH przeszedł pod nadzór resortu rozwoju, którym kieruje Jarosław Gowin.

Grażyna Ciurzyńska zna się na biznesie kartowym. Zasiadała w Radzie Fundacji Polska Bezgotówkowa, reprezentując resort finansów. Wcześniej była członkiem Rady Wydawców Kart Bankowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane