Nowatorskie rozwiązania spod ręki milenialsów

opublikowano: 22-04-2018, 22:00

Studenci szukają sposobów m.in. na kontrolę finansów freelancerów, lepszą komunikację z klientem ubezpieczeń i co-working.

Ruszył Future Makers Challenge, który jest połączeniem akceleratora innowacji i programu edukacyjnego. Biorą w nim udział licealiści i studenci. Od kwietnia do czerwca będą pracować nad rozwiązaniami problemów biznesowych, które wskazali im partnerzy programu — AccorHotels, PZU i Smeo.

— W tworzeniu innowacji nie chodzi tylko o generowanie pomysłów. Uczestnicy programu zaczynają od zrozumienia odbiorcy. Koncentracja na człowieku, który będzie korzystać z produktu, pozwala zaprojektować coś, co jest potem chętnie używane — mówi Katarzyna Królak-Wyszyńska, szef Innovatiki, pomysłodawczyni programu.

Nad wyzwaniem każdej z firm pracuje po kilka pięcio- lub sześcioosobowych zespołów. Każdy z nich wspiera opiekun z Innovatiki oraz mentorzy z danej firmy partnerskiej, jak również specjaliści m.in. od badań rynkowych, tworzenia produktów, UX i komunikacji. Zadanie wyznaczone przez AccorHotels to stworzenie koncepcji funkcjonowania co- -workingu w hotelach, która weźmie pod uwagę potrzeby różnych grup docelowych. Natomiast PZU zależy na opracowaniu jak najatrakcyjniejszego sposobu komunikacji z klientem, żeby doprowadzić do zawarcia ubezpieczenia. Zaproponowane rozwiązanie może bazować na wykorzystaniu zdjęcia selfie, na podstawie którego można uzyskać informacje o wieku danej osoby, jej emocjonalności czy stanie zdrowia. Smeo, fintech oferujący usługi faktoringu online dla małych firm, poszukuje rozwiązania, które wesprze freelancerów w przewidywaniu i kontroli płynności finansowej w ich codziennym życiu. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone, a zaproponowane przez nich rozwiązania wdrożone na rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu