Nowe e-wnioski na platformie PUESC

opublikowano: 30-08-2015, 22:00

Od dziś na platformie PUESC (www.puesc.gov.pl) w ramach usługi e-Wnioski klienci Służby Celnej będą mogli skorzystać z kolejnych formularzy elektronicznych — informuje Departament Ceł w Ministerstwie Finansów (MF). Są to wnioski wszczynające postępowania w sprawach określenia długu celnego i procedury celnej po zwolnieniu towarów (dotyczy tylko dopuszczenia do obrotu, wywozu i powrotnego wywozu), a ponadto o zwrot nadpłaty podatków od gier i akcyzowego, o zwrot akcyzy i o udzielenie ulg w spłacie zobowiązań. MF przypomina, że usługa e-Wnioski pozostaje na razie alternatywnym sposobem składania wniosków (otrzymywania określonych pozwoleń) w stosunku do ich formy papierowej.

Przedsiębiorca może wybrać, czy złoży taki dokument za pośrednictwem usługi e-Wnioski. Wybranie jednego ze sposobów powoduje, że przedsiębiorca nie powinien korzystać jednocześnie z innego sposobu — zwrócono uwagę w komunikacie MF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu