Nowe oblicze Superfund TFI

  • Jagoda Fryc
03-12-2012, 00:00

W styczniu w ofercie towarzystwa pojawi się klika nowości inwestycyjnych i emerytalnych.

Superfund TFI, specjalizujący się dotychczas w produktach managed futures, czyli inwestujących w wystandaryzowane kontrakty terminowe, po Nowym Roku powiększy ofertę o specjalistyczny otwarty fundusz parasolowy (SFIO) o nazwie „Portfelowy”, z czterema wydzielonymi subfunduszami. Będą to produkty typowo benchmarkowe, realizujące różne strategie inwestycyjne, od najbardziej dynamicznych w funduszu Akcyjnym i Alternatywnym do konserwatywnych w Pieniężnym i Obligacyjnym. Minimalny próg wejścia to 100 zł.

— Dzięki szerszej ofercie klient będzie miał możliwość budowy portfela, składającego się z tradycyjnych inwestycji (akcje, obligacje), jak również inwestycji w fundusz alternatywny oparty na strategii kontraktów terminowych. Zminimalizowany próg wejścia do funduszu o konstrukcji parasolowej otworzy drzwi do inwestowania klientom, dla których bariera 40 tys. EUR jest nie do pokonania — mówi Łukasz Tokarski, doradca inwestycyjny Superfund TFI. Nowymi produktami zarządzać będzie departament zarządzania i analiz Superfund TFI, przy czym fundusz Alternatywny będzie inwestował pośrednio przez nabywanie tytułów uczestnictwa luksemburskich funduszy Superfund. W styczniu towarzystwo zaoferuje również 3 produkty emerytalne. Jednym z nich będzie Program Inwestycyjno-Emerytalny (PIE) oparty na IKE, IKZE i czterech funduszach z parasola „Portfelowego”. Do portfeli nowych funduszy towarzystwo chciałoby pozyskać 150 mln zł.

6,1% Tyle od początku roku dał zarobić Superfund Płynnościowy. Pozostałe fundusze Superfund są pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowe oblicze Superfund TFI