Nowe rekordy na Wall Street

opublikowano: 18-07-2013, 22:09

Lepsze od oczekiwanych dane o bezrobociu i kilka dobrych raportów kwartalnych zachęciło inwestorów za oceanem do dalszego podbijania cen akcji.

Na finiszu czwartkowej sesji indeks DJ IA rósł o 0,5 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał również 0,5 proc. zaś Nasdaq zwyżkował symbolicznie o 0,04 proc.

Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 24 tys. do 334 tys. Tymczasem analitycy oczekiwali wartości na poziomie 341 tys.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła też publikacja indeksu Fed z Filadelfii. Wskaźnik obrazujący aktywność gospodarczą w tym regionie Stanów Zjednoczonych nieoczekiwanie podskoczył z 12,5 pkt w czerwcu do 19,8 pkt. Analitycy prognozowali natomiast spadek indeksu do 7,8 pkt.

Sporym zainteresowaniem handlujących cieszyły się udziały banku Morgan Stanley. Kurs akcji momentami zwyżkował o ponad 5 proc. w reakcji na informację o 66 proc. wzroście zysku, który okazał się dodatkowo lepszy niż spodziewali się specjaliści.

Ze zwyżki wyceny mogli cieszyć się również akcjonariusze Bank of America, który po zakończeniu środowej sesji pochwalił się bardzo dobrymi rezultatami.
W górę szedł kurs papierów IBM. Potentat rynku komputerowego przedstawił prognozę, zgodnie z którą zysk na akcję ma wynieść w tym roku przynajmniej 16,90 USD.  Oznacza to podwyższenie szacunków o 20 centów na akcję.

Duży popyt odnotowano w przypadku udziałów UnitedHealth. Był to w czwartek najmocniejszy składnik średnie Dow Jones grupującej największe amerykańskie blue chipy. Również w tym przypadku aprecjacja kursu była pokłosiem nadspodziewanie dobrych rezultatów.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy