Nowe technologie dzięki kooperacji

  • DI
opublikowano: 21-08-2018, 22:00

Aby zwiększyć transfer technologii i współpracę między przedsiębiorcami a naukowcami, Uniwersytet Warszawski organizuje warsztaty i spotkania brokerskie.

W październiku w Laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie odbędą się spotkanie brokerskie „Nuclear Physics Innovation” oraz warsztaty „Nuclear Physics and Technology Coaction”. Wydarzenie jest adresowane do szerokiego grona uczestników — laboratoriów, uniwersytetów, przedsiębiorstw z takich dziedzin jak fizyka, biologia, chemia, elektronika, energia, medycyna, materiały, aeronautyka, IT, sprzęt i narzędziabadawcze. Celem spotkań brokerskich jest usprawnienie transferu technologii i rozwój współpracy dotyczącej badań i rozwoju. Pozwolą one również zapoznać się z ofertą przedsiębiorstw w obszarze sprzętu i usług.

Tematyka spotkań brokerskich może obejmować m.in. medycynę, radiofarmaceutyki, detektory i oprzyrządowanie, nowe instrumenty na potrzeby przemysłu kosmicznego czy obliczenia i technologie informatyczne, które można stosować w big data, data science czy analizie danych. Uczestnicy mogą też dyskutować o technologiach energetycznych i środowiskowych, promieniowaniu, laserach, numerycznych obrabiarkach i druku 3D, metalurgii i badaniach realizowanych w ramach współpracy międzynarodowej, sieci innowacji i transferu technologii.

Warsztaty będą okazją do zaprezentowania produktów i usług oraz osiągnięć badawczych. Każdy naukowiec lub reprezentant firmy będzie miał na ich prezentacje ok. 20 minut.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

Zarejestrować można się pod linkiem: https://nupinno.b2match.io/signup. © Ⓟ

11-12.10 W tych dniach odbędą się na UW warsztaty i spotkania brokerskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu