Nowe twarze w Ruchu

opublikowano: 17-12-2018, 22:00

Z zarządu kolportera odeszli ludzie Igora Chalupca.

Pełną kontrolę nad firmą przejęli Alior Bank, PKN Orlen i wydawcy prasy. Rada nadzorcza będącego w restrukturyzacji Ruchu wybrała trzech nowych członków zarządu. Prezesem dystrybutora prasy został Miłosz Szulc, przez ostatni rok wiceprezes ds. finansowych w spółce H. Cegielski — Poznań, a wcześniej m.in. prokurent giełdowego Impexmetalu (w latach 2012-15). Za sieć detaliczną odpowiadać ma Piotr Regulski, od kilkunastu lat pracujący jako menedżer w Impel Group, a za logistykę Tomasz Swat, wcześniej związany m.in. z Allegro, Inpostem, UPS czy DPD. W zarządzie Ruchu zastąpią oni Roberta Wardaka, który na stanowisku wytrwał zaledwie dwa miesiące oraz Bogumiłę Rak i Marka Podstawę, czyli osoby wyznaczone jeszcze przez byłego prezesa i właściciela kolportera Igora Chalupca.

POTWIERDZONE: Wczoraj („PB” z 17 grudnia 2018 r.) napisaliśmy, że częścią zmian w Ruchu, zaplanowanych przez grupę PZU i Orlen, jest wymiana zarządu. Tak też się stało.
Wyświetl galerię [1/2]

POTWIERDZONE: Wczoraj („PB” z 17 grudnia 2018 r.) napisaliśmy, że częścią zmian w Ruchu, zaplanowanych przez grupę PZU i Orlen, jest wymiana zarządu. Tak też się stało. Fot. ARC, Marek Wiśniewski

Zobacz także

Zmiany personalne to rezultat ujawnionego przez „PB” porozumienia państwowych gigantów: Alior Banku (czy szerzej grupy PZU) oraz Orlenu, który najpierw ma zasypać lukę płynnościową Ruchu, a docelowo zostać jego inwestorem strategicznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Tokarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy