Nowi partnerzy, nowe propozycje

Rafał Fabisiak
opublikowano: 22-04-2009, 00:00

Sybase poszerza grono współpracujących firm. W tym roku podpisała już trzy umowy, jedna jest w drodze, a następne w planach.

Sybase zmienia model współpracy

Sybase poszerza grono współpracujących firm. W tym roku podpisała już trzy umowy, jedna jest w drodze, a następne w planach.

Na początku 2009 r. amerykańska firma Sybase, produkująca oprogramowanie analityczne i bazodanowe, podpisała porozumienie korporacyjne z niemiecką firmą SAP. Dotyczy ono wspólnego dostarczania nowych elementów do mobilnej obsługi systemu ERP SAP Business Suite. Dzięki temu ma on być dostępny z poziomu platform urządzeń mobilnych iPhone, Windows Mobile i BlackBerry. Sybase nawiązuje też nowe alianse w Polsce. Na przełomie 2008 i 2009 r. rozpoczęła współpracę ze spółką ABG. W grudniu 2008 r. podpisała umowę z Biatelem, a na początku 2009 r. — z Premium Technology i Proximusem. Dołączyły one do programu partnerskiego System Integrator.

— Nowi partnerzy pomogą nam w zwiększeniu dostępności naszych technologii. Chcemy dojść do etapu, w którym dowolny klient będzie mógł wybrać najkorzystniejszego dla siebie integratora — wyjaśnia Marek Białek, menedżer rozwoju kanału partnerskiego w Sybase Polska.

Inne rozwiązania

Jednocześnie Sybase zmienia model współpracy z partnerami. Dotąd byli oni przypisani do konkretnych produktów lub ich grup. Teraz firma chce przygotować osobne rozwiązania dla każdego sektora. Wiąże się to z koniecznością odnowienia umów z poprzednich lat.

Umowa z ABG przewiduje budowę oferty firmy na podstawie technologii Sybase z przeznaczeniem m.in. dla sektorów: medycznego, służb mundurowych, przedsiębiorstw komunalnych i administracji samorządowej. Współpraca z Biatelem ma na celu realizację projektów dla sektora publicznego i utilities (spółki energetyczne, ciepłownicze itp.). Integratorem podobnego sektora (utilities) jest Proximus. Jednak w ramach umowy z Sybase ma się skupić na rozwoju produktu Afaria, który pozwala na zarządzenie sieciami rozległymi w energetyce. Proximus będzie też sprzedawał Sybase IQ, który jest podstawą analityczną dla systemów bilingowych.

— Spółki energetyczne potrzebują informacji już nie tylko na poziomie strategicznym, ale coraz bardziej na poziomie operacyjnym. Żeby identyfikować problemy i szukać nowych szans, informacja jest potrzebna w czasie rzeczywistym, w miejscu, gdzie podejmuje się decyzje. Technologia Sybase pozwoli nam budować i wdrażać wydajne i efektywne rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby klientów — ocenia Grzegorz Danielczyk, wiceprezes Proximusa.

Są i szkolenia

Kolejny z partnerów — PremiumTechnology — w ramach umowy z Sybase zaoferuje klientom m.in. PowerDesignera (oprogramowanie do modelowania i projektowania aplikacji biznesowych dla przedsiębiorstw). Umowa przewiduje również świadczenie usług szkoleniowych dotyczących tego oprogramowania.

To nie koniec ekspansji Sybase. Firma chce w 2009 r. podpisać jeszcze kolejne umowy. Planuje wzrost wartości sprzedaży nowych licencji w granicach 10-35 proc.

— Jesteśmy w trakcie negocjacji z jednym z większych warszawskich integratorów. Planujemy także pozyskanie innych partnerów — zdradza Marek Białek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu