Nowinki z USA z polskim akcentem

opublikowano: 13-03-2018, 22:00

Verizon stworzył nową markę. Jedną z jej podpór jest polska firma z Kłodzka.

Stworzenie Verizon Connect (VC) kosztowało amerykańskiego giganta telekomunikacyjnego Verizon 5 mld USD. Nowy podmiot będzie świadczył nowoczesne usługi telematyczne dla właścicieli i użytkowników flot samochodowych — zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Marka powstała z połączenia trzech należących do Verizona firm (producentów i dystrybutorów rozwiązań telematycznych). Jedną z nich jest grupa Fleetmatics, która pod koniec2016 r. przejęła polską spółkę Poltrack z Kłodzka.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

— Verizon to gigant na rynku amerykańskim. To zrozumiałe, że chcąc podjąć grę w Europie, potrzebował znających ten rynek partnerów. Poltrack ma sześcioletnie doświadczenie na polskim rynku telematycznym — mówi Krzysztof Kuros, były współwłaściciel kłodzkiej spółki, teraz reprezentujący Verizon Connect Poland.

VC, zatrudniający ponad 3,5 tys. osób w 15 krajach, świadczy usługi ułatwiające zarządzanie flotami i pracownikami mobilnymi. Umożliwia wykorzystanie innowacji, automatyzacji i zapewnia dostęp do ogromnej liczby danych przydatnych w codziennej działalności. Domeną firmy są platformyi rozwiązania mobilne, czyli to, co zdaniem Tomasza Sączka, wicedyrektora w zespole ds. transportu i logistyki PwC, jest przyszłością transportu.

— W dobie cyfryzacji pozyskanie informacji w czasie rzeczywistym jest kluczowe dla osiągnięcia większej efektywności, a co za tym idzie — obniżenia kosztów. Cyfryzacja stanowi pewnego rodzaju antidotum na braki kadrowe i zwiększa bezpieczeństwo. Badania, również prowadzone przez PwC, wskazują, że innowacje w łańcuchu dostaw, a w szczególności digitalizacja, cieszą się szczególnym zainteresowaniem zarządzających firmami — mówi Tomasz Sączek. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowinki z USA z polskim akcentem