Nowoczesne biuro w łódzkiej fabryce

Off Piotrkowska Center to inwestycja, która zapoczątkowała tzw. rewolucję przemysłów kreatywnych w Łodzi.

OPG Property Professionals

Wkrótce przy pasażu Off Piotrkowska na terenach dawnych zakładów Franciszka Ramischa rozpocznie się remont pofabrycznego dziewiętnastowiecznego budynku, który zostanie przekształcony w biurowiec Sepia Office. — Najważniejszym założeniem projektowym jest takie przeprowadzenie rewitalizacji, by utrwalić niepowtarzalny i inspirujący charakter pofabrycznej Łodzi — mówi Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG Property Professionals i pomysłodawca remontu.

W rezultacie powstanie 1,4 tys. mkw. biur i 352 mkw. powierzchni użytkowej. To wszystko w budynku, który ma stanowić kompromis między szacunkiem dla historii i nadążaniem za nowoczesnością. Projekt zakłada ten mariaż przeszłości i teraźniejszości przez bardzo dokładne zachowanie pierwotnego wyglądu budynku (wewnątrz i na zewnątrz) oraz wprowadzenie do niego wszelkich udogodnień ze współczesnych biurowców.

Sepia Office pozostanie z zewnątrz typową XIX-wieczną łódzką fabryką z charakterystycznej czerwonej cegły. Do renowacji pójdą stalowe belki, które 100 lat temu służyły robotnikom do wciągania beli bawełny na piętro, a także konstrukcja dachowa — odtworzony zostanie hełm wieńczący wieżę wodną, dawniej zapewniającą ciągłość produkcji i zabezpieczenieprzed pożarem. Głównym elementem prac będzie czyszczenie elewacji.

W środku historyczny wygląd mają zapewnić budynkowi m.in. ściany z surowej wypiaskowanej cegły i odrestaurowane elementy konstrukcyjne, np. słupy żeliwne podtrzymujące stropy i odsłonięte sufity w konstrukcji drewnianej. To pójdzie w parze z nowoczesnymi udogodnieniami: punktami ładowania samochodów elektrycznych, parkingami dla rowerzystów, centralami wentylacyjnymiz odzyskiem ciepła, chłodnicami freonowymi, energooszczędnymi źródłami światła LED z funkcją automatycznego sterowania, siecią światłowodów, zintegrowanym systemem sygnalizacji pożarowej, systemem kontroli dostępu i sygnalizacji włamania SSW, monitoringiem CCTV. Nad całością będzie czuwał system BMS. Prace ruszą z początkiem października 2016 r. i powinny się zakończyć do stycznia 2018 r. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nowoczesne biuro w łódzkiej fabryce