Nowy Hennessey rozpędzi się do 460 km/h

ŁO, topgear.com
opublikowano: 2014-08-05 13:20

Amerykańska firma pokazała pierwsze zdjęcia modelu Venom F5, który ma się rozpędzić do ponad 460 km/h.

John Hennessey, właściciel firmy, powiedział magazynowi „Top Gear”, że nowy model osiągnie prędkość w przedziale 290 mil na godzinę, czyli około 466 km/h.  

To znacznie więcej niż pierwszy samochód tej firmy. W lutym Brian Smith osiągnął za kierownicą Hennessey Venoma o mocy 1244 KM prędkość 270,49 mil na godzinę (435,3 km/h).  

Producent nie ujawnił jeszcze szczegółowych danych dotyczących mocy nowego auta. Amerykanie chcą jednak „wycisnąć” z nowego Hennessey Venom F5 nawet 1400 koni mechanicznych. Moc będzie pochodziła z silnika V8 o pojemności 7 litrów. 

Samochód zadebiutuje w przyszłym roku, ale pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów dopiero w 2016 r. Hennessey wyprodukuje ledwie 30 egzemplarzy. Cena każdego ma być wyższa niż w przypadku modelu Venom GT, czyli ponad 1,2 mln USD.