Czytasz dzięki

Nowy holding na rynku kapitałowym

opublikowano: 14-01-2020, 22:00

Trzy spółki z rynku inwestycyjnego trafiły pod dach Vortune Equity Group, która liczy na dynamiczny wzrost w tym roku.

QValue, Vortune Equity i Crowdway.pl to niezależne spółki, które przejęła Vortune Equity Group. Szczegółowe informacje dotyczące przejęcia nie zostały ujawnione. Nowo powstałym holdingiem pokieruje Krzysztof Sokalski. To osoba z doświadczeniem w finansach. Do Vortune dołączył w październiku zeszłego roku. Wcześniej pracował na menedżerskich stanowiskach m.in. w Medical Finance Group, Funduszu Hipotecznym Dom, Money Makers TFI, Open Brokers czy Open Finance. Wobec grupy, której teraz szefuje, ma ambitne plany.

Krzysztof Sokalski, szef Vortune Equity Group, twierdzi, że
M&Anie jest celem powstania holdingu. Grupa jest otwarta na współpracę z
emitentami prowadzącymi działalność np. w formie alternatywnej spółki, która
zajmuje się zbieraniem aktywów od inwestorów.
Zobacz więcej

BRAK APETYTU NA FUZJE:

Krzysztof Sokalski, szef Vortune Equity Group, twierdzi, że M&Anie jest celem powstania holdingu. Grupa jest otwarta na współpracę z emitentami prowadzącymi działalność np. w formie alternatywnej spółki, która zajmuje się zbieraniem aktywów od inwestorów. Fot. ARC

— Wspólnie udostępniamy szeroki zakres form pozyskiwania kapitału, a inwestorom wachlarz produktowy — od detalicznego crowdfundingu udziałowego przez programy private equity po instrumenty finansowe. Połączenie kompetencji spółek wchodzących w skład holdingu pod jednym dachem jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania klientów i inwestorów — mówi Krzysztof Sokalski, prezes Vortune Equity Group.

QValue, które ma na pokładzie 170-osobowę załogę, zajmuje się sprzedażą jednostek uczestnictwafunduszy inwestycyjnych i doradztwem inwestycyjnym na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Jest również agentem firmy inwestycyjnej Domu Maklerskiego QSecurities. Wartość kapitału zainwestowanego od 2014 r. w produkty dostępne w QValue przekroczyła 600 mln zł. W najbliższych miesiącach firma planuje zwiększyć liczbę doradców, zainwestować w rozwój oferty produktowej oraz otworzyć kolejne placówki w całej Polsce. Vortune Equity to dom finansowy specjalizujący się w programach udziałowych, polegających na łączeniu biznesu z inwestorami, którzy „poszukują alternatywnych form lokowania kapitału w formule zarezerwowanej dotychczas dla inwestorów private equity”.

W portfolio firmy znajdują m.in. podmioty z sektorów przemysłowego, produkcyjnego i nieruchomościowego. Crowdway.pl jest platformą crowdfundingową, za której pośrednictwem spółki zbierają pieniądze od inwestorów (maksymalna kwota finansowania to 1 mln EUR). Dotychczas przeprowadziła zbiórkę o wartości ponad 25 mln zł. W 2020 r. Vortune Equity Group spodziewa się dynamicznego wzrostu we wszystkich trzech obszarach biznesowych. Krzysztof Sokalski twierdzi, że dobre prognozy są wypadkową kilku elementów, ale szczegółów dotyczących kwot i wskaźników nie ujawnia.

— Wdrażamy wspólną politykę pozyskiwania i obsługi podmiotów poszukujących kapitału na rozwój. Oferując komplementarną ofertę opartą na trzech filarach, czyli formach pozyskiwania kapitału, grupa posiada większą zdolność pozyskiwania zamówień. Zamierzamy czerpać korzyści z rozbudowy sieci partnerów, wspólnego budżetu oraz aktywności w budowaniu społeczności i bazy inwestorów. Ponadto formuła holdingu pozwoli na osiągnięcie znaczącej optymalizacji kosztów oraz zwiększenie efektywności po stronie akwizycji projektów. Wewnątrz grupy już powstaje centrum usług wspólnych — mówi Krzysztof Sokalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane