Nowy inwestor w Łódzkiej SSE

DI
03-11-2009, 14:44

Spółka Yuncheng Poland  wybuduje w  Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej  nowoczesną fabrykę cylindrów do  druku rotograwiurowego.

Zakład powstanie na ponad hektarowej działce w Konstantynowie Łódzkim przed końcem 2013 r.

Koncern Yuncheng Plate Making Group jest jednym z największych na świecie dostawców cylindrów wklęsłodrukowych stosowanych do nadruków na opakowania wykorzystywane w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemii gospodarczej czy wzornictwie przemysłowym. Firma zamierza między innymi współpracować z działającymi już w łódzkiej Strefie podmiotami z branży opakowań.

Łączne wydatki związane z nową inwestycją wyniosą blisko 17 milionów złotych i zostaną poniesione do końca 2013 roku. Nowy inwestor  zatrudni  co najmniej 30 osób, w terminie do dnia 31 grudnia 2013 roku i utrzyma taki poziom zatrudnienia do dnia 31 grudnia 2018 roku.
Yuncheng Poland jest pierwszym w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej inwestorem z obszaru Chin kontynentalnych. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi podmiotami z tego obszaru gospodarczego.

W tym roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydanych zostało 14 zezwoleń. Firmy, które je otrzymały deklarują nakłady na poziomie 500 mln złotych, utworzenie 1000 nowych, oraz utrzymanie 1000 istniejących miejsc pracy. Do końca tego roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie pojawi się kolejnych 5-6 inwestorów.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 r. Obecnie obejmuje obszar o powierzchni ponad 1162 ha, położonych w trzech województwach - łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Strefa ma charakter rozproszony i składa się z 41 podstref.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Nowy inwestor w Łódzkiej SSE