Nowy rekord bitcoina to ponad 22 tys. USD

opublikowano: 17-12-2020, 06:40

Kurs bitcoina przekroczył w środę po raz pierwszy 20 tys. USD, a w czwartek dochodził już do rekordowych 22124 USD.

Obecnie, według Coindesk, bitcoin drożeje o 13,1 proc. do 21962,17 USD.

- Przekroczenie 20 tys. USD zbliżało się i raczej jestem zaskoczony, że nie nastąpiło wcześniej – powiedział Craig Erlam, analityk Oanda Europe Ltd. – Stymulacja ogłoszona przez Fed mogła być dodatkową zachętą, ale szczerze mówiąc, bitcoin jej nie potrzebował. Przełamanie 20 tys. USD może przynieść ożywienie i mocniejsze zakończenie roku – dodał.

W tym tygodniu najpopularniejszy wirtualny pieniądz zdrożał już o ponad 20 proc., a przez rok o ponad 200 proc. Popyt na bitcoina tłumaczony jest coraz szerszym korzystaniem z niego przez dużych inwestorów instytucjonalnych. W środę informowaliśmy, że brytyjski Ruffer Investment Management zdecydował, że będzie trzymał 675 mln USD swoich klientów w bitcoinach.

Scott Minerd, szef inwestycji w Guggenheim zwrócił uwagę, że pozytywną cechą najpopularniejszej kryptowaluty jest jej ograniczona z góry ilość, co kontrastuje z „szalonym drukowaniem pieniędzy” przez Rezerwę Federalną. Jego zdaniem, cena bitcoina może dojść nawet do 400 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane